WIBRAFIT- BMS

Wibrafit- biomechaniczna  stymulacja mięśniowa

 

Badania prowadzone na 30 Uniwersytetach całego świata potwierdzają efekty treningu wibracyjnego i udowodniły następujące efekty:
Wzrost siły i wytrzymałości mięśni: wibracja generowana przez platformę przenikając przez całe ciało pobudza określone partie mięśni jak również szersze ich obszary, to powoduje zdecydowanie wzrost zarówno siły i wytrzymałości, co wpływa na poprawienie systemu krążenia i zwiększenie wydajności i wydolności serca.
Poprawa koordynacji ruchowej: wszystkie obszary i typy koordynacji są ulepszone poprzez regularne ćwiczenia na platformie drgającej i wskazane też są inne formy ćwiczeń w połączeniu z innymi przyrządami np. piłki oraz inne.
Poprawa mobilności/ruchliwości: wibracja wzmaga i poprawia krążenie krwi w organiźmie, rozgrzewa ciało a przy okazji powstawania bodźców rozciągających likwidujemy wszelkiego rodzaju naprężenia w całym ciele. Poprzez likwidację wszelkiego rodzaju bólu zaczynamy docierać do coraz głębszych warstw rozciągania a przy okazji uzyskujemy efekt rozluźnienia/relaksu.
Poprawa metabolizmu: dzięki dopasowaniu indywidualnego programu treningowemu u osoby ćwiczącej podczas wibracji uaktywnia się lepsze krążenie krwi które pobudza i przyspiesza metabolizm powodując znaczną redukcję w tkance tłuszczowej i odchudzanie
Redukcja Cellulitis: zwiększenie siły mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej powoduje stopniowe zanikanie efektu ?pomarańczowej skórki? i widocznie poprawia zdrowie skóry z pozytywnym skutkiem.
Usprawnienie krążenia krwi i limfy naturalny drenaż ciała: poprzez ulepszone krążenie, mięśnie pompują teraz krew do naczyń 50 razy na 1 sekundę zostaje dostarczana dodatkowa energia i jednocześnie organizm skuteczniej jest oczyszczany ze szlaki (substancje pustynne) oraz toksyn, wraca dobre samopoczucie, zdolność lepszej koncentracji i zdecydowanie zmniejsza się stres.
Zapobieganie osteoporozie/garbieniu się: wzmocnienie mięśni i poprawa koordynacji są bardzo ważne w zapobieganiu skrzywień i różnych innych chorób, naukowe doświadczenia udowodniły już pozytywny efekt treningu wibracyjnego i pokazały jak wibracja wpływa na gęstość kości, która jest niezbędna, przeciwdziała i zapobiega osteoporozie.
Sukces w zawodowym sporcie: badania naukowe wykonane przez Uniwersytet Sportowy w Koloni udowodniły, że z pomocą treningu na platformie wibracyjnej można zwiększyć maksymalną siłę mięśni o około 30-40%, ponadto polepsza koordynację całego ciała, która w sporcie zawodowym ma wielkie znaczenie i zdecydowanie wpływa na osiągane wyniki i wraz z połączeniem treningu konwencjonalnego z wibracyjnym mamy doskonały mariaż.
Spowalnianie procesu starzenia się: mocne opróżnianie hormonów (IGF 1, HGH i testosteronu) spowalnia proces starzenia się organizmu spowodowany różnymi zwyrodnieniami, wydalanie serotyny i redukcję kortyzolu przyczyniają się do dobrego samopoczucia i redukcji stresu, neurotropiny pobudzają wydolność mózgu, wzmocniona aktywność transportowania do krwi ważnych substancji witalnych i tlenu optymalizują funkcjonalność komórek, które szybciej pozbywają się szkodliwych dla organizmu złogów i efektywnie współdziałają i wspierają wzmacniając kroki przeciw procesowi starzenia się.

Jak to działa?

W jaki sposób działa trening wibracyjny całego ciała? Wibracje wywołane platformą VIBRAFITU są przenoszone na całe ciało jednocześnie na muskulaturę osoby ćwiczącej. Wibracje zdecydowanie polepszają krążenie krwi poprzez wywołanie bodźców w mięśniach. Urządzenie wytwarza naturalne skurcze mięśni (odruchy bezwarunkowe) nazywane skurczami wibracyjnymi. Proces jest podobny do tego, który występuje u lekarza podczas lekkiego uderzenia w kolano test odbicia ścięgna kolana. Poprzez zastosowany bodziec zmienia się długość mięśnia,

która powoduje rozciąganie a następnie napinanie się mięśni samoczynnie. Poprzez trening docieramy prawie do 100% wszystkich włókien mięśniowych w każdej grupie mięśni. Nogi, brzuch, pośladki, ręce i tors jednocześnie i równomiernie są trenowane w każdej pozycji zarówno stojącej, leżącej, siedzącej czy klęczącej. I do tego wszystkiego wystarczy tylko 10 minut sesji ćwiczeniowej, aby całe ciało poddane było gruntownemu treningowi. Szybkie i łatwe osiąganie rezultatów na VIBRAFICIE jest możliwe dzięki wysokiej intensywności, która ma największe znaczenie podczas wykonywanych ćwiczeń. Dlatego VIBRAFIT jest urządzeniem bardzo skutecznym i pozwala zaoszczędzić wiele czasu osobą które nim nie dysponują.

Zalety

1. Indywidualnie ustalony i dopasowany plan treningu na karcie chipowej
2. Optymalna i bardzo korzystna cena w stosunku do jakości produktu
3. Intensywne nauczanie i szkolenia z opracowań naukowych z całego świata
4. Wiele pomocnych materiałów potrzebnych w profesjonalnym marketingu
5. Prosta i łatwa obsługa urządzenia za pomocą karty chipowej
6. Oddzielna wieża sterująca z 3 przejrzystymi displayami graficznymi
7. Zdalnie sterowany pilot w celu wygodnego sterowania urządzeniem
8. System kart chipowych ułatwia kontrolę i kontakt z ćwiczącym
9. Brak kosztów eksploatacji oraz konserwacji urządzenia

Literatura fachowa
Długa lista książek naukowych i pozycji z zakresu ogólnego, sportu wyczynowego, polepszenia stanu zdrowia i jakości życia do dyspozycji na naszej stronie internetowej. Już niedługo książka o VIBRAFICIE napisana przez Marco Beutler dyplomowanego naukowca z dziedziny sportu będzie tłumaczona na język polski i dostępna w sprzedaży.
Zestaw ćwiczeń
Zawartość treningowa ćwiczeń VIBRAFITU obejmuje całe ciało i wszystkie możliwe grupy mięśniowe, wyróżniamy tu ćwiczenia: wzmacniające, rozciągające, masujące i rozluźniające. Długość trwania ćwiczeń zalecona na podstawie naukowych doświadczeń między 30-60 sekund cały trening około 10 minut nie więcej jak 3 razy w tygodniu !!!