LEXUS 2010-Endodermomasaż (liposukcja bezinwazyjna)


ENDODERMOMASAŻ -LIPOSUKCJA BEZINWAZYJNA

Endodermomasaż to nowoczesny zabieg, oddziaływający na skórę i tkankę podskórną, po przez   stymulację   mechaniczno – podciśnieniową . Vacuum (podciśnienie) znane jest od ponad 5000 lat jako doskonała metoda , która

1   usprawnia krążenie
2    eliminuje toksyny
3    zmniejsza retencję wody
4    uaktywnia lipolizę (rozkład tłuszczu) w głębokich warstwach tłuszczu
5    odbudowuje strukturę skóry
6   poprawia metabolizm tkanek
7   poprawia regulację termiczną
8    wpływa stymulująco na układ odpornościowy

W naszym gabinecie pracujemy na urządzeniu LEXUS , przeznaczonym do zabiegów odmładzania i usuwania defektów sylwetki. System LEXUS  stanowi połączenie zaawansowanej technologii masażu mechanicznego w połączeniu z masażem podciśnieniowym.Za pomocą specjalnego systemu sześciu rolek tkanka poddawana jest masażowi mechanicznemu z jednoczesnym systemem zasysania fałdu skórnego.

Endodermomasaż pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania II , III ),  ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry, jednym słowem przywraca harmonię sylwetki. Zabiegi  ukierunkowane są na zwalczanie cellulitu i kształtowanie sylwetki.

Przygotowanie do zabiegu

Należy wypijać dziennie około 2 litry płynów, co wspomaga usuwanie toksyn i lipidów (cząstek tłuszczu) po przez diurezę (filtrowanie i usuwanie wraz z moczę ),stymuluje naturalny drenaż limfatyczny.

Wskazania do zabiegu endodermomasażu

1    cellulit
2    otyłość
3    rozstępy
4   blizny
5   zmarszczki
6   obrzęki ? zastoje limfy,
7    uczucie ciężkości nóg ? niewydolność żylna
8    lifting twarzy i ciała, w tym zabiegi na biust
9    stany pourazowe
10   terapie relaksujące
11    zmiany reumatyczne ? ograniczenia sprawności

Przeciwwskazania do zabiegu endodermomasażu

1    ciąża ( z wyłączeniem protokołu usprawniającego krążenie )
2    nowotwory
3    ostre stany gorączkowe
4    padaczka
5   liposukcja (do 6 miesięcy po zabiegu)
6    zapalenie żył
7    otwarte rany
8   niewydolność krążenia
9   miejscowe przeciwwskazania: przepuklina, naczyniak, bolesne żylaki, tłuszczak

Częstotliwość zabiegów endodermomasażu

Należy przeprowadzać zabiegi 2 ? 3 razy w tygodniu. Zauważalne zmniejszanie cellulitu osiąga się po co najmniej 10 zabiegach. Liczba zabiegów jest uwarunkowana fazą cellulitu, wiekiem i ogólnym stanem zdrowia. Po zlikwidowaniu cellulitu powinno się wykonywać 1 ? 2 zabiegi miesięcznie w celu zapobiegania nawrotowi.

Terapie łączone

W trakcie serii zabiegów zaleca się również zabiegi z GUAMU które w genialny sposób wpływają na gospodarkę wody podskórnej  ,absorbuje i usuwa dając efekt w postaci zmniejszenia obwodów w strategicznych partiach ciała tzw .efekt bezpośredni.

Dodatkowe działania zwiększające zabieg

Ważne są  ograniczenia dietetyczne ? szczególnie pokarmy niskotłuszczowe odpowiednio zbalansowane  i dużą ilość płynów ? minimum 2 l na dobę (woda, herbata zielona i czerwona). Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwia wydalanie tłuszczu z organizmu i zmniejsza obciążenie nerek  tzw. diureza -usuwa lipidy wraz z moczem. Efekty zabiegu zdecydowanie  wspomaga oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej wykonując  treningi dla aktywnych i leniuszków .Do dyspozycji mamy najnowsze technologicznie urządzenie do biostymulacji mięśniowej BMS (vibrafit) potocznie nazywane wibrą które pobudza mieśnie i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej w krótkiej sesji treningowej 10-17min.Rollmasaż niezawodne urządzenie wspomagające drenaż limfatyczny. Dla bardziej aktywnych w naszej ofercie  mamy zajęcia fitness , salę cardio z urządzeniami do ćwiczeń wydolnościowych , sala ćwiczeń izotonicznych ?siłowych ,salę badmintona .Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę możemy poprzedzić konsultacją (analiza składu ciała , antropometria ,proporcje sylwetki ,archiwizacja postepów,sugestie dietetyczne, edukacja dietetyczno-suplementacyjna, ustalanie metodyki treningu ,ustalanie priorytetów treningowych fitness, siłownia, BMS-vibra , trening cardio) dzięki której  koordynujemy i  ustalamy zakres i sposoby dodatkowych działań po zabiegach masujących na urządzeniu LEXUS