Solarium

Solarium jest kojarzone przede wszystkim z opalaniem.  Piękna brązowawa opalenizna  która ukrywa mankamenty niedoskonałości skóry. Niestety nadmierne  pochłaniania UV powoduje z jednej strony korzyści a z drugiej  starzenie się skóry  i może wpływać  negatywnie na stan naszego zdrowia . Dlatego solarium nie stanowi zagrożenia  pod warunkiem odpowiedniego czasu naświetlania . Niewiele się pisze i mówi o aspekcie wit D w procesie opalania i my tutaj pragniemy to Państwu przedstawić .

Solarium jako dodatek w niewielkiej ilości naświetlania szczególnie w okresie jesienno zimowym poprawia nam samopoczucie i uodparnia nas na stres powodowany brakiem nasłonecznienia. Dodatkowo dostajemy w prezencie bardzo ważną witaminę D ,która  w skutek opalania wytwarza się w skórze .Przy odpowiednim nasłonecznieniu ilość, która jest wytwarzana podczas opalania  jest  wystarczająca i nie trzeba czerpać jej dodatkowo ze źródeł pokarmowych . Ilość wytwarzanej witaminy D  u ludzi podlega wahaniom sezonowym i zazwyczaj spada  w zależności od położenia geograficznego . W strefie klimatu umiarkowanego ilość światła słonecznego dostarczana przez słońce( 6 miesięcy)  jest za mała, aby skóra człowieka mogła sama wytworzyć dostateczną ilość witaminy. Opalanie w naszym klimacie gdzie nie wiele mamy dni słonecznych  ma podłoże prozdrowotne  . Funkcją witaminy D  jest przede wszystkim regulacja  homeostazy wapnia i fosforanów . Homeostaza to równowaga w organizmie w tym przypadku dotyczy odpowiedniej ilości wapnia i fosforanów. Organy które potrzebują wit D to jelita w których dzięki niej następuje wchłonięcie wapnia . Następnie  kości które  w warunkach niedoboru wapnia  tzw. hipokalcemi  oddają wapń i fosforany tworząc równowagę w surowicy krwi w procesie resorpcji . W nerkach bierze  udział w  procesie resorpcji gdzie odzyskuje z moczu  wapń .Niedobór wapnia  prowadzi do przewlekłych chorób układu kostnego , immunologicznego ,układu krążenia (pośrednio nadciśnienie tętnicze ) , układu hormonalnego (pośrednio w produkcji testosteronu), regeneruje wątrobę i bierze udział w  innych  funkcjach  metabolicznych.

Nie bójmy się opalania pod warunkiem ,że stosować je będziemy w odpowiednim czasie , ilości a na pewno nie w nadmiarze

Oferujemy państwu solarium tubę która spełnia wszystkie warunki wynikające z przepisów UE ,posiadające odpowiednie certyfikaty